Bu alanı görüntülemek için Flash Player 9 ve üzeri versiyonun bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir...

Get Adobe Flash player
 • HAC

  HAC Programlarımızı detaylı olarak incelemek, ulaşım ve konaklama imkanlarını görüntülemek için "Devamı" butonuna tıklayınız...
  Devamı...
 • UMRE

  UMRE Programlarımız, UMRE hakkında merak ettikleriniz, UMRE nasıl yapılır? Ulaşım ve konaklama imkanlarımız, kampanyalı turlar...
  Devamı...
 • Kültür Turları

  Yurt içi ve yurt dışı kültürel aktivitelerimizle siz değerli müşterilerimize en iyi tarihi ve turistik mekanlarda en iyi rehberlikle hizmet vermekteyiz.
  Devamı...
 • Hizmet Anlayışı

  Telefon ile veya şahsen başlayan hizmetlerimizde amacımız siz değerli hacılarımıza en iyi hizmeti en uygun fiyata sunabilmektir. Kutsal topraklarda özlenen hizmeti sunuyoruz...
  Devamı...

Ayetler ve Hadis-i Şerifler

esma-ül hüsna
" Bütün insanların Allah'a ibadet etmeleri için yeryüzünde kurulan ilk mabet, alemlere hidayet,rahmet ve sevap kaynağı olan Mekke'deki Kabe'dir. "
esma-ül hüsna
" Orada apaçık nice alametler, Makam-ı İbrahim vardır. Oraya giren emniyet içinde olur. Gücü yeten, imkan ve yol bulan insanlar üzerinde, Beytullah'ı haccetmeleri, Allah'a bir kulluk borcudur."
esma-ül hüsna
" Kim bunu inkar eder, bu hakkı, bu farzı tanımazsa Allah'ın ne ona, ne ameline, ne de kainatta bulunan herhangi bir şeye ihtiyacı vardır. O bütün alemlerden müstağnidir."
esma-ül hüsna
"Ey İbrahim! İnsanları hac yapmaya çağır, dünyanın her tarafından ister yaya olarak ister nakil vasıtalarıyla gelip Rablerinin onlar için tahsis ettiği dünya ve ahiret nimetlerine kavuşsunlar,"
Hac, 27,28,29
esma-ül hüsna
"belirli günlerde ( hac günleri) Allah'a ibadet edip onlara nimet olarak verilen hayvanları kurban ederken Allah'ın adını ansınlar ve hem kendileri yesinler,"
Hac, 27,28,29
esma-ül hüsna
"hem de fakirleri doyursunlar.Böylece maddi ve manevi kirlerini gidersinler. Hac vecibelerini ve verdikleri sözleri yerine getirsinler ve Kabe'yi tavaf etsinler."
Hac, 27,28,29
esma-ül hüsna
"Allah için, Haccı da Umreyi de hakkıyla eda edip tamamlayın..."
Bakara, 144
esma-ül hüsna
"Hac ayları malum olan ( şevval- zilkade ve zilhicce) aylarıdır."
Bakara, 197
esma-ül hüsna
"Kim bu aylarda hacca niyet ederek ihramlaşırsa, artık ona söz ve fiiller, günah ve isyan içeren hal ve hareketler ile kavga, dövüş ve düşmanlık yapmak yasaktır."
Bakara, 197
esma-ül hüsna
"Sizin bütün bunlardan korunarak yapacağınız hayır ve hasenatı Allah takdir ederek sevabını verecektir. Hac süresince kimseye muhtaç olmayacak şekilde maddi yönden hazırlıklı olunuz, ancak hazırlın en hayırlısı Allah'ın rızası doğrultusundaki manevi hazırlıktır. Ey akıl sahipleri, benim emirlerime ters düşmekten sakınınız."
Hac, 27,28,29


ETİKETLER:

Bizi Takip Edin